
A már több posztomban is nem érdemtelenül felbukkant Lago honlapján találtam rá a
Fluttua ágyra. A szerkezetét úgy alakították ki, mintha nem is tartaná semmi, egyszerűen csak repülne. Ez adta az ötletet, hogy körülnézek, más cégek is kínálnak-e hasonló portékát. Mielőtt megosztom Veletek keresésem eredményét, még néhány képet mellékelek erről a szépségről.


És akkor nézzük, mire jutottam. A
Bernstein Architecture készít egyedi, kábellel a plafonhoz, illetve a padlóhoz rögzített, repülő ágyakat. Amellett, hogy nagyon jól néznek ki, könnyen koppintható. Hajrá!


A
Cattelan Italia finom bőrrel bevont Dylen ágya szerkezeti megoldását tekintve a Flutturához hasonlít.


A
Falegnameria 1946 Uráno-ja a fizika törvényeivel dacol.


A látszat csal, a Doze nem japán, hanem német tervezők kreativitását dícséri. A
Fomrstelle ágyát a végtelen egyszerűség teszi zseniálissá. Merje nekem valaki azt mondani, hogy a minimál unalmas! :-)


Zárja soraimat a kategória abszolút győztese. Egy fiatal holland építész, a
Universe Architecture alapítója, Jan Jaap Ruijssenaars (háromszor ellenőriztem a helyesírást...) 6 év fejlesztéssel készítette el ezt a mágneses erő segítségével lebegő ágyat, amely akár étkezőasztalként is funkcionál (ebben az esetben viszont mindenkit óvnék intim ékszerek használatától), és amely nem kevesebb, mint 1,2 millió euróért már a miénk lehet. Az ágy repülését mágnes teszi lehetővé: az egyik az aljába, a másik a padlóba van beépítve. Hogy egy friss tavaszi szellő ki ne repítsen minket az ablakon, ajánlott négy kábellel a falhoz rögzíteni. A Time magazin beválasztotta 2006 legnagyobb találmányai közé.
Nincsenek megjegyzések
Megjegyzés küldése
Köszönöm, hogy írsz!